close

♥Kokulusu, kokusuzu, biteni bitmeyeni, sadesi renklisi..

♠Doğum günüsü, veda pastası, nişan pastası, her türlü kutlaması..

Tabii ki konumuz mum 🙂 Mum ile dekorasyon hazırlığımın bu ilki ve şimdiden uyarmak istiyorum dahası da gelecek.. 🙂 Uzun zamandır dadandığım ve bulduğum her yere konduruverdiğim ağaç dallarını bu sefer de mumun etrafında birleştirdim. Kibar ve şık bir mum ile yemek masalarınızı ve evinizin herhangi bir köşesini dekore edebilirsiniz.

3 kolay adımda ağaç dalları ile hazırladığım mini mumlarımın dekorasyon malzemelerini ve yapım aşamalarını sizlerle de paylaşmak istedim. Yapımı oldukça basit ve masrafsız diyebileceğim kadar az bir maliyet içeriyor. Umuyorum ki, evinize en yakışan fikri sunmuş olurum 🙂

3 Kolay Adımda Ağaç Dalları ile Mum Dekorasyonu Yapımı ve Malzemeleri

  1. Mum,
  2. Yün ip,
  3. Yapıştırıcı,
  4. Tül/Dantel kurdele,
  5. Ağaç dalı,
  6. Çalı,

1. Adım : Mumu dekore etmeye yün ipten başlayacağız. Yapıştırıcı olarak ben sıcak silikon kullandım ve maalesef sıcak silikon muma yapışmıyor. Bu nedenle ağaç dallarını muma tutturabilmek için mum ile aynı renkte olan yün bir ipi mumun etrafına bağladım.

2. Adım: Ağaç dallarının en ince parçalarını mum boyunda minik minik kopardım ve sıcak silikonu kademe kademe yün ipin üzerine sıkarak tek tek ağaç dallarını üzerine yapıştırdım.

1. Adım

3. Adım : Biraz kurumaya bıraktıktan sonra mumun arka kısmına gelecek yerin tam ortasına biraz sıcak silikon sıktım ve tül kurdelemi üzerine yapıştırdım. Bu yöntem ile tülün kaymasını ve sağlam durmasını sağlayabilirsiniz. Ardından tül kurdeleyi mumun orta yerinde birleştirerek bir fiyonk yaptım.

3 adımda bu kadar basit ve şahane bir dekorasyon mumluk yapmış olduk 🙂 Sadece ağaç dalları ve tül kurdele ile de kullanabilirsiniz, dilerseniz altına çalı bağlayarakta kullanılabilir.

Sevgilerimle,

 

🔥76
Tags : ağaç dalı ile mum süslemesiağaç dalları ile dekorasyon fikirleriağaç dalları ile mum dekorasyonucandle decorationmum dekorasyon çeşitlerimum dekorasyonumum ile dekorasyonmum ile dekore etmemum ile nasıl süsleme yapılırmum ile oda süsümum ile süslememum süsleme fikirleri

Leave a Response