close
Hobi ve Tasarım

AĞAÇ DALLARINDAN DUVARA ASILAN DEKORATİF YILBAŞI AĞACI

Yeni yıla girmemize sadece 2 gün kaldı !?! Yılbaşı ağacını henüz kurmamış olanlara ve klasik çam ağacı görüntüsünden sıkılanlara ağaç dallarından “Kendin Yap – Yılbaşı Ağacı” tasarımı hazırladım.

Aralık ayının ilk haftasında yayınladığım “Dekoratif Yeni Yıl Süslemeleri” isimli blog yazımda anlattığım birbirinden farklı dekorasyon malzemelerini bugünkü yeni yıl ağacımda kullanacağım. Dekoratif süsleme malzemelerini ve detaylarını içeren blog yazıma buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Gerçek ağaç dallarından tasarladığım yılbaşı ağacının yapımı oldukça kolay ve masrafsız 🙂 Dışarıdan topladığımız farklı uzunluklardaki ağaç dalları ile yılbaşı dekorasyonunuzda muhteşem bir görsel sunum ortaya koyabilirsiniz.

Ağaç Dallarından Yılbaşı Ağacı Yapımı için Gerekli Malzemeler

  • Ağaç Dalı,
  • Hasır İp,
  • Süsleme Malzemeleri,
  • 2 Adet Çivi
  • Silikon Yapıştırıcı,
  • Led Hayalet Işık,

1. Adım ⇒ Ağaç dallarımızı aşağıdan yukarıya doğru daralacak şekilde farklı boyutlarda kesebilirsiniz. Bu yol ile dalları birleştirdiğimiz zaman çam ağacı görünümlü şablonu elde etmiş olacağız (bir üst fotoğraf).

2. Adım ⇒ Farklı uzunluklarda kestiğimiz ağaç dallarını hasır ip ile birbirine düğüm atarak bağladım. En uzun ağaç dalının ucuna hasır ipi birkaç kez dolayın ve düğüm atın. Ardından hasır ipin uzun tarafını biraz mesafe bırakarak bir sonraki ve bir tık daha kısa olan dala dolayın ve yine aynı şekilde düğüm atın. Tüm ağaç dallarını teker teker her iki ucundan da aralarında dilediğiniz kadar mesafe bırakarak birbirine bağlayabilirsiniz.

Ağaç dallarını tek tek duvarda asılı durmasını istediğiniz şekilde yere dizerek bağlamanız işinizi daha da kolaylaştıracaktır 🙂

Dekorasyon ve süsleme işlerimize yeni yıl ağacımız duvarda asılı iken devam edeceğiz. 2 adet çiviyi yan yana aralarında 4 parmak mesafe bırakarak çakın. Çivileri daha da sağlamlaştırmak için duvar ve çivinin birleştiği noktaya silikon yapıştırıcı sıkabilirsiniz. Yeni yıl ağacımızı çivilere takabilmek için en kısa dala hasır ip bağladım ve çivilere öyle astım.

Sıra geldi dekorasyon malzemelerimizi yerleştirmeye ♥ Burada iş sizin hayal gücünüze kalıyor. Benim tasarımım aşağıdaki gibi devam ediyor. Sayfayı aşağıya kaydırarak tek tek süslemelerimi görebilirsiniz.

Tüm dekoratif süslemelerimi yeni yıl ağacına astıktan sonra led hayalet ışığımı çam ağacının 3 kenarından döndürerek gezdirdim ve yakınca göz dolduran, şık duran harika bir yeni yıl ağacı ortaya çıkardım ♥

Umarım benim tasarladığım duvara asılan ağaç dallarından yapılmış yılbaşı ağacımı beğenirsiniz 🙂 Yeni yıl için en büyük beklentiniz, kendinizi hep görmek istediğiniz hedef doğrultusunda geliştirmek olsun..

Sevgilerimle,

 

 

🔥1.3 K
Tags : ağaç dallarından duvara asılabilen ağaçağaç dallarından yeni yıl ağacıağaç dallarından yılbaşı ağacı yapımıçeşitli yılbaşı ağaçlarıdiy new year treeduvara asılabilen yılbaşı ağacıduvara asılan yılbaşı ağacıduvara asılı yeni yıl ağacıevde yılbaşı ağacı yapımıfarklı yılbaşı ağacı fikirlerikendin tasarla yeni yıl ağacıkendin yap yılbaşı ağacınew year treeyaratıcı yeniyıl ağacıyeni yıl dekorasyonyeni yıl dekorasyon fikirleriyeni yıl süslemeleriyılbaşı ağacı süslemeleriyılbaşı ağacı yapımı

Leave a Response