close

Darmadağınık duran toka ve makyaj malzemelerine son veriyoruz!

Hasır görünümünün kattığı Retro hava ile halat ipten toka ve makyaj malzemelerinin organize edilebileceği mini sepetler yapacağım. Mağazadan satın alınmışçasına şık ve kaliteli bir düzenleyici olacak. Hadi başlayalım..

HALAT İP İLE SEPET YAPIMI İÇİN GEREKLİ MALZEMELER

  • Hasır Halat (10m),
  • Makas,
  • Ekru ince hasır ip,
  • Sıcak silikon,

10 metre uzunluğundaki hasır halat ipi 5’er metre olacak şekilde ortadan keselim. Her bir 5 metre ipten bir küçük boy sepet yapılabilmektedir.

İlk olarak, sepetin tabanından yapımına başlıyoruz. 5 metre uzunluğundaki bir parça halat ipin en ucuna sıcak silikon sıkın ve hemen kendi dibine yapıştırın. Ardından, halatın arka yüzü boyunca silikon sıkarak boşta kalan ipi etrafından dolayarak yapıştıralım. 9 sıra halat ipi birbirine yapıştırarak sipiral şeklinde devam edin.

Sepetin tabanını oluşturduktan sonra yukarı doğru gövde için ilerleyeceğiz. Bu sefer silikonu halat ipi arkasına değil üstüne sıkacağız ve boşta kalan ipi bir alttaki sıranın üzerine yapıştıracağız. 11 sıra üst üste ipleri yapıştırdıktan sonra, 3 cm uzunlukta ip boşta kalacak şekilde ucundan kesin. Sarkan ipi sepetin içerisine doğru eğerek yapıştırın.

Süsleme fikri ve zevki sizlere kalmış 🙂 Ben ekru renkli ince hasır ipten püsküller yaparak etrafına serpiştirdim. Basit ama şık .. Ikea’daki düzenleyicileri aratmadı gibi .. 🙂

Halat ip ile sepet yapımını tamamladık. Dokunup değiştirmeyi sevdiğiniz her şey için bu uygulamayı deneyebilirsiniz.

🔥1.0 K
Tags : halat ip ile sepet yapımıhalat ip sepet yapımıhasır ip ile sepet yapımıhasır ip ile yapılabileceklerikea makyaj malzemesi düzenleyiciikea toka düzenleyicimakyaj malzemeleri düzenleyicimakyaj malzemesi düzenleyicitoka düzenleyici fikirleritoka düzenleyici yapımı

Leave a Response