close

Banyo tasarımları ve süslemeleri gün geçtikçe sadelikten uzaklaşarak saksı, kokulu sabun ve tablo gibi avangart dekorasyonel zevklerin bulunduğu alanlara dönüşüyor..

Ev dekorasyonunda zarifliği simgeleyen kurutulmuş çiçekler, banyolarımızda el yapımı sabunlar ile birlikte havlularımızın yanında yerini aldı. Yaz dışarıda, tüm çiçekler rengarenk açmış.. Kurutulmuş çiçekler nasıl değerlendirilir diye düşünüyorsanız eğer, siz de en sevdiğiniz çiçekleri kapın gül, lavanta, papatya, mimozave kurutulmuş yaz çiçekleri ile yapımı oldukça kolay olan banyo süs sabunlarını deneyin.. !

El Yapımı Sabun İçin Gerekli Malzemeler

  • Sabun bazı
  • Sabun kalıbı
  • Kurutulmuş Çiçekler
  • Sabun Esansı (Arzuya göre)

Sabun Yapımı İçin Adımlar

  1. İhtiyacınız olan sabun bazını internetten ya da hobi marketlerinden satın alabilirsiniz. Beyaz ve şeffaf renklerin kurumuş çiçekler ile uyumu oldukça harika! Sabun bazını küp küp bıçak ya da falçata yardımı ile kesin.
  2. Benmari usulü ile sabunları eriteceğiz. Bunun için bir tavaya su doldurun ve ocağa yerleştirin. Tavanın içerisindeki su kaynayınca, küp küp kestiğiniz sabun bazını bir cezvenin içerisine koyun ve cezveyi de kaynayan suyun içerisine oturtun.
  3. Sabunlar cezvede erirken, sabun kalıplarına kurumuş çiçeklerinizi yerleştirin.
  4. Tamamı eriyen sabunları ocaktan alır almaz (sabun esansı sabun tamamen eridikten sonra 1-2 damla olarak eklenir ve karıştırılır) kalıpların üzerine dökün ve 1 saat soğumasını bekleyin. Soğuduktan sonra kalıplarından çıkararak banyonuzda dilediğiniz alanda kullanabilirsiniz.
1. Adım

Öneri 1: Ocağın altını çok açmamanızı tavsiye derim, su fokurdadıkça sabunlar etrafa sıçrayarak ocağınızı lekeleyebilir.

2. Adım

Öneri 2 : Kurumuş çiçeklerinizi kalıplara yerleştirmeden önce düz bir levha ile üzerlerini pressleyerek düzleştirin (lavanta hariç) . Bu şekilde kurumuş çiçeğin tüm yüzeyi sabunda görünür olacaktır.

3. Adım

Öneri 3 : Sabunu kalıba döktükten sonra yalnızca lavantayı sabun üzerine yerleştirin. Aksi halde kurutulmuş lavanta sabun içerisine gömülerek kayboluyor.

4. Adım

🔥278
Tags : banyo dekorasyonubanyo için sabun sepetibanyo trendleriel yapımı banyo sabunuel yapımı sabunhandmade bath soaphandmade soapkurumuş çiçekler ile sabun yapımıkurutulmuş çiçekler ile sabunkurutulmuş çiçekler nasıl değerlendirilirsabun dekorasyon fikirlerisabun nasıl eritilirsabun nasıl yapılırsabun yapımı malzemelerisabun yapımında kullanılan malzemeler

Leave a Response